Alasana Manneh Odkryciem Sezonu 2019/20

29/07/2020 16:48 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy

Poznaliśmy rozstrzygnięcie w kolejnej kategorii "Trójkolorowego Plebiscytu Sezonu 2019/20". Zdaniem kibiców na miano Odkrycia Sezonu zasłużył Alasana Manneh.

Przypomnijmy, że w tej kategorii można było głosować na zawodników, którzy spełniali dwa główne kryteria:

• Debiut w barwach Górnika w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/20
  • Rozegranie co najmniej 500 minut w lidze w trakcie całego sezonu

Zwycięzcą bezapelacyjnie okazał się Alasana Manneh, który zdobył 51,8% głosów. Drugie miejsce zajął Stavros Vasilantonopoulos (16,2%), natomiast podium zamyka Daniel Ściślak (14,4%).

22-letni pomocnik trafił do Zabrza przed rozpoczęciem minionego sezonu. W barwach Górnika zadebiutował 22 lipca 2019 w spotkaniu przeciwko Wiśle Płock (1-1). Z kolei pierwszą bramkę zdobył dwa tygodnie temu w zwycięskim spotkaniu z Arką w Gdyni. Łącznie w ubiegłym sezonie rozegrał 24 spotkania w rozgrywkach PKO Ekstraklasy (1 gol, 1 asysta) oraz 1 w Pucharze Polski (1 asysta).

Bardzo dziękujemy za liczne typy i przypominamy, że cały czas trwa głosowanie w ostatniej kategorii. Do północy można głosować na Piłkarza Sezonu - TUTAJ.