Górnik Zabrze - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) [MINUTA PO MINUCIE]

29/10/2016 17:39 Autor: Górnik Zabrze powrót do listy
Górnik Zabrze - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) [MINUTA PO MINUCIE]

Gola na wagę trzech punktów zdobył dla Znicza Przemysław Kita. Od 41 minuty zabrzanie grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul zobaczył Bartosz Kopacz. W drugiej połowie Igor Angulo nie wykorzystał rzutu karnego. Poniżej, minuta po minucie, zapis najciekawszych akcji spotkania,

KONIEC SPOTKANIA. TRZY PUNKTY JADĄ DO PRUSZKOWA

87' - Na boisku pojawia się Dawid Plizga. Zastąpi Rafała Kurzawę.

81' - GOL DLA ZNICZA. Na listę strzelców wpisuje się Przemysław Kita.

83' - Składna akcja Ćerimagića z Wolniewiczem. Bardzo pewnie interweniuje jednak Misztal.

76' - Na boisko wchodzi Szymon Skrzypczak. Zastępuje Davida Ledecky'ego.

65' - Karny dla Górnika! Strzela Angulo... i nie ma bramki. Misztal broni!

56' - Żółta kartka dla Adama Dancha.

53' - Szarża prawą stroną Kurzawy. Zawodnik Górnika został jednak zatrzymany przez obrońców Znicza.

51' - Żółta kartka dla zawodnika gości - kara dla Grzegorza Janiszewskiego.

48' - Kubicki pomknął lewą stroną, płasko posłał piłkę w pole karne Górnika, nikt jednak nie zamknął tej akcji.

45+1 - Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek. Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla gości, potem akcje Górnika nabierały tempa, jednak czerwona kartka dla Kopacza komplikuje naszą sytuację w kontekście drugiej połowy.

41' - GÓRNIK MA KŁOPOT! BARTOSZ KOPACZ ZA WŚLIZG OD TYŁU W NOGI ZAWODNIKA ZNICZA OTRZYMUJE CZERWONĄ KARTKĘ.

40' - Kapitalna okazja Górnika! Strzelał Bartosz Kopacz, ale trafił wprost w Misztala.

38' - Piłkę po dośrodkowaniu Ćerimagića z trudem wybija Piotr Misztal. Po chwili Kurzawa egzekwuje rzut wolny, w polu karnym Znicza solidnie się zakotłowało, ale bramka dla gospodarzy nie padła.

32' - Szymon Matuszek fauluje przed polem karnym Kubickiego. Wykonanie tego stałego fragmentu gry kompletnie jednak gościom nie wychodzi. Piłka trafia w obrońców drużyny Trójkolorowych.

28' - Rafał Kurzawa wrzuca piłkę w pole karne Znicza, ale znów nie ma tam nikogo, kto zakonczyłby tę akcję strzałem.

25' - Długie podanie przed pole karne do Jagiełły. Zawodnika gości uprzedza Kasprzik i wybija piłkę na aut.

21' - Kubicki strzela zza pola karnego, ale piłka szybuje wysoko ponad bramką strzeżoną przez Grzegorza Kasprzika.

19' - Aleksander Jagiełło zakręcił obrońcami Górnika, piłka odbiłą się od jednego z nich i wypadła na rzut rożny. Stały fragment gry dla gości, ale na szczęście bez konsekwencji.

17' - Odpowiedź Górnika - głową uderza Igor Angulo, piłka minimalnie mija bramkę Znicza.

15' - Ależ okazja dla gości! Spudłował Maksymilian Banaszewski.

12' - Akcja Górnika. Lewą stroną ruszył Armin Ćerimagić, jednak jego dośrodkowania w pole karne Znicza nikt nie zamknął.

10' - Znów swoją szansę mieli pruszkowianie. Gdyby nie kiks Przemysława Kity, goście mogli cieszyć się z prowadzenie.

9' - Górnik próbuje gry kombinacyjnej, jednak niewiele z tego wynika. Dośrodkowania w pole karne Znicza są przecinane przez defensorów ekipy gości.

2' - Groźnie na początku spotkania zaatakowali zawodnicy Znicza. Zza pola karnego strzelał Patryk Kubicki, ale bardzo niecelnie.

1' - Górnik rozpoczyna walkę o 3 punkty. Na trybunach znów jest głośno. I o to chodzi!

GÓRNIK ZABRZE: 99. Grzegorz Kasprzik, 2. Bartosz Kopacz, 7. Rafał Kurzawa (87' 18. Dawid Plizga), 10. Erik Grendel (66' 3. Adam Wolniewicz), 11. David Ledecky (76' 23. Szymon Skrzypczak), 14. Armin Ćeimagić, 17. Igor Angulo, 19. Mariusz Przybylski, 22. Szymon Matuszek, 26. Adam Danch (K), 28. Maciej Ambrosiewicz.

REZERWA: 1. Mateusz Szukała, 20. Marcin Urynowicz, 36. Bartosz Pikul, 23. Szymon Skrzypczak, 18. Dawid Plizga, 28. Maciej Ambrosiewicz, 3. Adam Wolniewicz, 4. Rafał Kosznik.

TRENER: Marcin Brosz

ZNICZ PRUSZKÓW: 12. Piotr Misztal, 18. Bartosz Jaroch, 14. Maciej Mysiak, 5. Grzegorz Janiszewski, 19. Marcin Rackiewicz (56' 55. Rafał Zaborowski), 10. Maciej Michalski (88' 8. Mateusz Długołęcki), 16. Radosław Bartoszewicz (69' 22. Krzysztof Kopiczyński), 7. Maksymilian Banaszewski, 21. Aleksander Jagiełło, 13. Patryk Kubicki, 9. Przemysław Kita.

REZERWA: 1. Michał Bigajski, 8. Mateusz Długołęcki, 55. Rafał Zaborowski, 22. Krzysztof Kopiczyński, 17. Mateusz Stryjewski, 15. Adrian Grabowski.

TRENER: Dariusz Kubicki

ARBITER: Mateusz Złotnicki (Lublin)

KARTKI: Bartosz Kopacz (CZ, Górnik), Adam Danch (Ż, Górnik), Mariusz Przybylski (Ż, Górnik) Grzegorz Janiszewski (Ż, Znicz), Radosław Bartoszewicz (Ż, Znicz), Bartosz Jaroch (Ż, Znicz), Marcin Rackiewicz (Ż, Znicz)