GÓRNIK ZABRZE

Dani Pacheco odchodzi z Górnika

19 cze 2024 | 09:58

Obowiązujący do końca czerwca kontrakt hiszpańskiego pomocnika nie zostanie przedłużony. Dani Pacheco opuszcza zabrzański klub.

Pochodzący z Andaluzji 33–letni piłkarz dołączył do Górnika w marcu 2022 roku, mając za sobą bardzo bogatą piłkarską przeszłość. Pacheco był bowiem w młodości piłkarzem La Masii – czyli słynnej szkółki Barcelony, a następnie między innymi: Liverpoolu, Getafe, czy Malagi. W 2010 roku zdobył z kadrą Hiszpanii do lat 19 tytuł Mistrza Europy, zostając jednocześnie Królem Strzelców imprezy, zdobywając wówczas cztery gole. Na Roosevelta trafił po okresie gry w cypryjskim Arisie.

Pierwszy kontrakt z Górnikiem podpisany został już w trakcie rundy wiosennej sezonu 2021/22 i obowiązywał do zakończenia wspomnianych rozgrywek. Piłkarz miał doskonałe wejście do zespołu, zdobywając bramkę na wagę jednego punktu w swoim debiucie w Górniku, dokładnie dziesięć dni po podpisaniu kontraktu. Był to zremisowany 1:1 mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Po zakończeniu sezonu umowę przedłużono o kolejne dwa lata.

Łączny bilans Daniego w Górniku to 67 meczów, w których zdobył 4 bramki (wszystkie w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy) oraz zaliczył 12 asyst (9 w lidze i 3 w meczach Fortuny Pucharu Polski).

Dani! Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze.