GÓRNIK ZABRZE

Dziesięć razy z rzędu!

21 lut 2024 | 16:12

Tuż przed pierwszym gwizdkiem poniedziałkowego meczu z Koroną Kielce kapitan Górnika, Lukas Podolski odebrał specjalną nagrodę dla zespołu - statuetkę Numeru Grudnia LOTTO.

Nagroda została przyznana ekipie trenera Jana Urbana za serię ośmiu meczów z bramką zdobytą na 1:0. To oczywiście był stan na koniec grudnia 2023 roku. Wynik ten jest już nieaktualny. Ba! Górnicy poprawili go o kolejne dwa spotkania. 

 

Warto prześledzić dokładnie tę imponującą serię. Kiedy miała swój początek? Rozpoczyna się jeszcze 22 października, gdy Daisuke Yokota pokonał w 10. minucie bramkarza Rakowa Częstochowa. W kolejnych spotkaniach Górnik Zabrze także otwierał wynik spotkania: w 42. minucie z ŁKS Łódź, w 82. minucie z Cracovią, w 9. minucie z PGE FKS Stalą Mielec, w 45. minucie z Puszczą Niepołomice, w 5. minucie z Pogonią Szczecin, w 19. minucie z Radomiakiem Radom i wreszcie - w 28. minucie z Wartą Poznań. Tak zamknęliśmy poprzedni rok. W bieżącym "górnicy" otworzyli spotkania bramkami w Gliwicach (Adrian Kapralik w 15. minucie) oraz Koroną (samobójcze trafienie Dominicka Zatora w 35 minucie). Łącznie licznik wskazuje już dziesięć meczów, a my mamy głęboką nadzieję, że to nie koniec. 

Na koniec przeanalizujemy jak ta passa przekłada się na dorobek punktowy zabrzan. Górnik wygrał aż siedem z dziesięciu opisanych meczów, jeden zremisował, a dwa wyjazdowe - mimo prowadzenia - zakończyły się porażkami. Zabrzanie zdobyli więc 22 punkty na 30 możliwych. Tak trzymać!