GÓRNIK ZABRZE

Górnicy wrócili na Roosevelta!

21 cze 2024 | 17:24

Piłkarze wrócili do Klubu z urlopów. Na boisku treningowym odbyły się dziś pierwsze zajęcia po wakacyjnej przerwie.

W dobrych humorach zawodnicy Górnika Zabrze stawili się dziś rano przy Roosevelta 81, aby rozpocząć przygotowania do sezonu 2024/2025. Dla Patrika Hellebranda, Filipa Majchrowicza, Manu Sancheza i Josemy, a więc dla czterech nowych piłkarzy Trójkolorowych, była to pierwsza okazja do poznania się z zespołem oraz sztabem szkoleniowym.

Inauguracyjne zajęcia odbyły się na boiskach treningowych obok Areny Zabrze. Z kolei na jutro zaplanowano dwie sesje – poranną i popołudniową. Górnicy rozpoczną dzień od testów siłowych, a następnie czekać ich będzie sprawdzian wytrzymałości.

Cały następny tydzień upłynie pod znakiem przygotowań przy Roosevelta, a zwieńczy go mecz sparingowy z Odrą Opole. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (29.06) na boisku treningowym przy ul. Olimpijskiej.

Od 30 czerwca do 9 lipca drużyna będzie pracowała na obozie przygotowawczym w austriackim Kirchberg, gdzie zaplanowano kolejne trzy mecze kontrolne. Ostatni sprawdzian formy Górników przed startem sezonu będzie mieć miejsce 13 lipca, gdy do Zabrza przyjdzie słowacki zespół FC Koszyce.