GÓRNIK ZABRZE

III Liga: Świetny mecz Tobolika. Górnik II - Górnik Polkowice 2:0

13 kwi 2024 | 18:00

Po bardzo dobrym i widowiskowym meczu drugi zespół Górnika pokonał ekipę Górnika Polkowice 2:0.

Gospodarze idealnie weszli w dzisiejszy mecz zdobywając gola już w trzeciej minucie. Po stałym fragmencie gry dla polkowiczan, nasz zespół wyprowadził fanstastyczny kontratak. Aleksander Tobolik od połowy boiska biegł sam na sam z bramkarzem gości i sytuację z zimną krwią wykorzystał. Reprezentant Polski do lat siedemnatsu był dziś nie do zatrzymania dla obrońców gości. Raz za razem było groźnie za jego sprawą. Dwukrotnie jednak górą z pojedynków wychodził Błażej Niezgoda, wysoki bramkarz ekipy z Polkowic. "Olo" wywalczył również rzut karny w końcówce w pierwszej połowy. Mateusz Kulig - zwykle bezbłędny w takich sytuacjach - tym razem pomylił się o kilka centymetrów i trafił w słupek. Gwoli sprawiedliwości dodać należy, że w pierwszej połowie rywale również stworzyli kilka groźnych sytuacji. Bezbłędnie bronił jednak Mateusz Kulig, którego dwukrotnie ratował również słupek.

Kiedy kilka minut po przerwie czerwoną kartkę zobaczył Cyprian Włodarczyk wydawało się, że nieźle dysponowani goście zdołają odwrócić losy meczu. Nic bardziej mylnego. Grając w dziesiątkę drugi Górnik zagrał doskonale pod kątem taktycznym, zachowując czujność i dyscyplinę. Dodatkowo zabrzanie próbowali wykorzystać atut w postaci szybkich kontr, co udało się w 68. minucie, ponownie za sprawą Tobolika.

Zespół trenera Arkadiusza Przybyły bez większych problemów dowiózł dwubramkową przewagę do końca, umacniając się na czwartym miejscu w tabeli.

Górnik II Zabrze – Górnik Polkowice 2:0 (1:0)

1:0 – Tobolik 3′
2:0 – Tobolik 68′

Górnik II: Jeleń – Ogórek, Surowiec, Gandziarowski, Pawlak, Kulig, Trubnikov, Kosiba, Włodarczyk, Wodecki, Tobolik
Grali ponadto:  Niedźwiedzki, Michalski, Rogula
Trener: Arkadiusz Przybyła

Górnik Polkowice: Niezgoda – Magdziak, Ryś, Adamczyk,, Bogacz, Bancewicz, Szuszkiewicz, Fryzowicz, Łazarz, Wacławczyk [c], Bajerski
Grali ponadto: Poręba, Litwa, Baranowski, Macala