GÓRNIK ZABRZE

III Liga: Porażka w Gorzowie Wielkopolskim. Stilon - Górnik II 4:2

15 maj 2024 | 19:55

Bez punktów z Gorzowa Wielkopolskiego wraca drugi zespół Górnika, który przegrał z miejscowym Stilonem 2:4.

Gospodarze dużo lepiej zaczęli spotkanie. Po 19. minutach Stilon prowadził już 2:0. Górnicy wzięli się za mozolne odrabianie strat. Z powodzeniem, bo już do przerwy schodzili z wynikiem remisowym. Gole dla "Trójkolorowych" zdobyli Miłosz Rogula oraz Mateusz Pawlak. Niestety w drugiej połowie miejscowy zespół zdobył kolejne dwa gole, zgraniając pełną pulę. Warto dodać, że dwie bramki dla Stilonu zdobył Mateusz Mączyński, który w przeszłości grał między innymi w zespole Młodej Ekstraklasy Górnika.

Po dzisiejszym meczu Stilon awansował na piąte miejsce w tabeli, podczas gdy drugi Górnik plasuje się obecnie na siódmej pozycji. W sobotę do Mikulczyc zawita drużyna Karkonowszy Jelenia Góra. Początek meczu o godzinie 14:00.

Stilon Gorzów Wielkopolski - Górnik II Zabrze 4:2

1:0 - J. Kaczor 9'

2:0 - Mączyński 19’

2:1 - Rogula 36’

2:2 - Pawlak 44’

3:2 - M. Kaczor 61’

4:2 - Mączyński 69’

Górnik II Zabrze (skład wyjściowy): Soberka - Świerkot, Ogórek, Gandziarowski, Kulig, Niedźwiedzki, Wodecki, Michalski, Kosiba, Pawlak, Rogula