GÓRNIK ZABRZE

III Liga: Trudne zadanie dwójki. W sobotę wyjazd na Rekord

24 maj 2024 | 10:04

W sobotę w meczu 32. kolejki III grupy III ligi drugi zespół Górnika zmierzy się na wyjeździe z Rekordem Bielsko - Biała.

Zespół stanowiący zaplecze pierwszej drużyny ostatnio spisuje się w kratkę. Górnicy co prawda wygrali ostatnie dwa domowe spotkania, na wyjazdach było jednak gorzej. I tym razem drużynę trenera Arkadiusza Przybyły czeka trudne zadanie, bowiem w sobotę "Trójkolorowi" zmierzą się w Bielsku - Białej z Rekordem. Rywale walczą o awans szczebel wyżej, idąc "łeb w łeb" z rezerwami Śląska Wrocław. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek obie drużyny mają na swoim koncie po 64. punkty. 

Drugi Górnik po ostatniej wygranej nad Karkonoszami zajmuje miejsce 6. Dorobek zabrzan to 46 punktów. Jesienią w Zabrzu lepsi byli rywale, którzy wygrali 3:1. Powodem do optymizmu może być jednak bilans ostatnich meczów wyjazdowych z tym rywalem. Pod Klimczokiem drugi Górnik wygrał ostatnie trzy ligowe spotkania, więc pomimo faktu, że Rekord to praktycznie zawsze zespół czołówki ligi, to zabrzanie czują się tam dobrze. Pozostaje więc mieć nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. 

Mecz zostanie rozegrany w sobotę (25 maja) o godzinie 16:00.