GÓRNIK ZABRZE

Erik Janża zostaje w Zabrzu!

15 cze 2024 | 19:47

Kapitan Trójkolorowych podpisał nową umowę z Górnikiem, obowiązującą do 2026 roku.

Erik Janża dołączył do Górnika latem 2019 roku. Szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, nie tylko widowiskową i ofensywną grą, ale również niesłychaną walecznością. Silny charakter oraz wyróżniającego go cechy przywódcze spowodowały, że na początku sezonu 2022/23 został kapitanem zespołu.

Przez 5 lat Erik rozegrał łącznie 160 meczów w trójkolorowych barwach, co sprawia że to właśnie w Górniku zanotował najwięcej występów w karierze. Przewaga Klubu z Roosevelta w tym aspekcie jest znacząca, bo niemal dwukrotna – drugą drużyną w osobistym zestawieniu Erika jest słoweńska NS Mura, którą reprezentował w 84 spotkaniach.

Dotychczas dla Górnika zdobył w oficjalnych meczach 3 bramki – 2 w sezonie 2022/23 i 1 w rozgrywkach 2021/22. Zdecydowanie okazalej – co zrozumiałe, w przypadku pozycji lewego obrońcy – prezentuje się dorobek asyst Słoweńca. Do tej pory łącznie zanotował 30 ostatnich podań, dwukrotnie kończąc sezon z 8 asystami na koncie w rozgrywkach 2019/20 i 2022/23.

Negocjacje dotyczące prolongaty umowy Erika rozpoczęły się w lutym tego roku. W ostatnich dniach strony doszły do porozumienia. Podpisany kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

- Bardzo się cieszę, że Erik zostaje z nami. Negocjacje były długie i niełatwe, ale najważniejsze że ostatecznie mamy pozytywne zakończenie. Erik jest naszym kapitanem, ważną postacią na boisku, a także w szatni. Wiemy jak bardzo kibicom zależało na zatrzymaniu Erika w Klubie. To wszystko sprawia, że to naprawdę wiele znaczący dla nas ruch. Teraz kibicujemy Erikowi na Euro! - powiedział dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Łukasz Milik.

Warto również zaznaczyć, że kapitan Trójkolorowych to jeden z 8 zawodników, występujących na co dzień w PKO BP Ekstraklasie, powołanych na rozpoczęte wczoraj Mistrzostwa Europy w Niemczech. Już jutro reprezentacja Słowenii zagra swój pierwszy mecz grupowy z Danią.

Erik, życzymy powodzenia na Euro i z niecierpliwością wyczekujemy Twojego powrotu do Zabrza!