GÓRNIK ZABRZE

Klasyfikacja kanadyjska: Kozuki z pierwszym punktem, Janicki z drugim golem

26 lut 2024 | 10:41

W przegranym 1:3 meczu z Widzewem Łódź zapunktowało dwóch piłkarzy Górnika: strzelec gola Rafał Janicki i dogrywający Soichiro Kozuki. Dla piłkarza z Japonii to pierwszy punkt w punktacji kanadyjskiej.

Przypomnijmy, że klasyfikacja kanadyjska polega na sumowaniu zdobytych bramek i asyst.

W 51. minucie przy stanie 0:2 dla rywali Górnik wywalczył rzut rożny. Do piłki podszedł Soichiro Kozuki, który po przerwie pojawił się na placu gry. Japończyk popisał się dobrym dośrodkowaniem, które sfinalizował Rafał Janicki. Dla 31-letniego obrońcy był to drugi gol w sezonie. Asystujący Kozuki zadebiutował w zestawieniu.