GÓRNIK ZABRZE

Lukas Podolski w nowym serialu dokumentalnym CANAL+

28 maj 2024 | 14:01

W serwisie CANAL+ online dostępna jest już nowa produkcja - serial „Ja, Kapitan”. Bohaterem pierwszego odcinka jest nasz zawodnik - Lukas Podolski.

W całej serii wystąpi ośmiu liderów klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy: Lukas Podolski (Górnik Zabrze), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Josue (Legia Warszawa), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Zoran Arsenić (Raków Częstochowa), Mikael Ishak (Lech Poznań), Jakub Czerwiński (Piast Gliwice) i Erik Exposito (Śląsk Wrocław).

Poznamy ich historie, drogi, sukcesy i porażki. Przed kamerami wypowiadają się nie tylko sami kapitanowie, ale również ich najbliżsi, przyjaciele, koledzy z boiska, czy byli trenerzy. Prace nad produkcją trwały od kilku miesięcy. Zdjęcia do serialu powstały w czasie sezonu 2023/24 i były nagrywane nie tylko w Polsce, ale w całej Europie, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Anglii, Portugalii, czy Chorwacji.

Lukas Podolski będzie wspominał swoją karierę. Cofniemy się do czasów, kiedy Poldi był nastolatkiem z polskimi korzeniami w Kolonii. O mistrzu świata wypowiadać się będzie m.in. jego kolega z reprezentacji Niemiec i Arsenalu – Per Mertesacker oraz były golkiper Kanonierów – Łukasz Fabiański. W odcinku wystąpi też były selekcjoner naszych zachodnich sąsiadów Joachim Löw. Nie zabraknie też wątków dotyczących Górnika i jego przyszłości. Ma się też pojawić wątek potencjalnej piłkarskiej emerytury Poldiego.

Prace nad serialem „JA, KAPITAN” trwały od kilku miesięcy. W kolejnych odcinkach bliżej poznamy liderów ośmiu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Widzowie zobaczą przede wszystkim, jakimi są ludźmi. Seria zadebiutuje odcinkiem, którego bohaterem jest Lukas Podolski. To będzie podróż przez całą karierę byłego reprezentanta Niemiec. O jego przywiązaniu do Polski i Górnika Zabrze będą opowiadać jego najbliżsi. Nad każdym odcinkiem „JA, KAPITAN” pracowały oddzielne ekipy realizatorskie i autorzy. Efekt prac przeszedł nasze oczekiwania. Mamy godziny nagranych rozmów z ważnymi osobami w życiu każdego kapitana. Odwiedziliśmy też ich rodzinne strony. Takiej sportowej serii dokumentalnej jeszcze nie było w naszej ofercie, a przypomnę, że seriale sportowe CANAL+ mają już swoją markę – podkreśla Michał Kołodziejczyk, dyrektor CANAL+ SPORT.

Pierwszy odcinek z Lukasem Podolskim można już oglądać w serwisie streamingowym CANAL+ online. Serial jest dostępny pod tym linkiem: https://www.canalplus.com/pl/sport/ja-kapitan

DATY PREMIER ODCINKÓW „JA, KAPITAN” ORAZ ICH AUTORZY:

Lukas Podolski (Górnik Zabrze) – 28 maja

Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) – 4 czerwca

Josue (Legia Warszawa) – 11 czerwca

Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok) – 18 czerwca

Zoran Arsenić (Raków Częstochowa) – 25 czerwca

Mikael Ishak (Lech Poznań) – 2 lipca

Jakub Czerwiński (Piast Gliwice) – 9 lipca

Erik Exposito (Śląsk Wrocław) – 16 lipca