GÓRNIK ZABRZE

Michal Sipl’ak odchodzi z Górnika

18 cze 2024 | 11:58

Słowacki obrońca nie będzie dłużej reprezentował trójkolorowych barw. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Michal Sipl’ak dołączył do Górnika w lipcu ubiegłego roku. Przy Roosevelta spędził ostatni sezon, w trakcie którego wystąpił w 13 spotkaniach ligowych i 3 meczach Pucharu Polski. Zdobył w nich 1 bramkę, ale za to wyjątkowej urody. Klasycznym „centrostrzałem” spod linii bocznej boiska zaskoczył bramkarza ŁKS-u Łódź w wyjazdowym spotkaniu w ramach 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

 

 

Przez większość sezonu Michal pełnił rolę rezerwowego lewego obrońcy. Dwukrotnie notował serie 3 meczów w podstawowym składzie, pod nieobecność Erika Janży spowodowaną kontuzją i w trakcie absencji kapitana Trójkolorowych wywnikającej z czerwonej kartki.

- Zdecydowaliśmy się rozwiązać kontrakt Michala, ponieważ zawodnik nie był zadowolony z roli w zespole, a nam zależało na przesunięciu środków płacowych. Pozycję lewego obrońcy zabezpiecza kapitan zespołu Erik Janża, który w sobotę podpisał z Klubem nową umowę. Były w tym sezonie momenty, w których drużyna potrzebowała Michala i wiedzieliśmy, że mogliśmy na niego liczyć, za co mu dziękujemy – powiedział Łukasz Milik, dyrektor sportowy Górnika Zabrze.

Michal, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!