Nasi na wypożyczeniach [raport]

21 lut 2024 | 10:38

W ostatni weekend do gry wróciła pierwsza liga. Zaległości z jesieni odrabiają też drugoligowcy. Warto więc sprawdzić, co dzieje się u piłkarzy Górnika wypożyczonych do innych klubów.

Norbert Wojtuszek (GKS Tychy):

Zespół GKS-u Tychy udanie rozpoczął rundę rewanżową wygrywając u siebie z Odrą Opole 2:0. Norbert Wojtuszek rozegrał pełne 90. minut. W ligowej tabeli tyszanie zajmują obecnie drugie miejsce z dorobkiem 37. puntów. Tyle samo ma na swoim koncie lider, czyli Arka Gdynia.

Nikodem Zielonka (Zagłębie Sosnowiec):

Na przeciwległym biegunie tabeli znajduje się z kolei Zagłębie Sosnowiec, do którego wypożyczony jest Nikodem Zielonka. Dziewiętnastolatek wyszedł w wyjściomym składzie na domowy mecz ze Zniczem Pruszków. Zielonka grał do 63. minuty i został zmieniony przez Gabriela Kirejczyka. Jego zespół przegrał 0:1 i w tabeli jest ostatni (11 punktów).

Jakub Pochcioł (Polonia Bytom):

II liga co prawda wraca do gry w najbliższy weekend, ale część zespołów odrabiała zaległości z ostatniej kolejki poprzedniej rundy. Wśród nich była Polonia Bytom do której wypożyczony jest Jakub Pochcioł. Bytomianie zremisowali ze Skrą Częstochowa 2:2 Pochcioł rozegrał cały mecz. Ekipa z Bytomia zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli i jest zagrożona spadkiem.

Jan Ciućka (Skra Częstochowa):

We wspomnianym wyżej meczu Polonia - Skra zagrał również wypożyczony do Skry Jan Ciućka. Ofensywny piłkarz zagrał od pierwszego gwizdka i został zmieniony na kwadrans przed końcem spotkania. Zespół spod Jasnej Góry zgromadził dotychczas 28. punktów, co daje mu 7. miejsce w tabeli II ligi.